Blog

Co zaliczamy do chemii samochodowej?

mycie auta

Chcąc zadbać o swój samochód i zapewnić mu kompleksową pielęgnację, warto inwestować w profesjonalne preparaty do czyszczenia i konserwacji poszczególnych elementów pojazdu. Pod nazwą kosmetyki samochodowe kryje się szereg produktów o zróżnicowanym działaniu. Jakie środki nazywamy kosmetykami detailingowymi?

Kosmetyki samochodowe – dla profesjonalistów i miłośników pielęgnacji pojazdów 

Kompleksowa dbałość o auto nie jest wyłącznie domeną profesjonalnych warsztatów, oferujących usługi auto detailingu. Dzięki nowoczesnym preparatom każdy – w zaciszu własnego garażu – ma szansę odmienić wygląd swojego samochodu nadając mu nowy blask. Regularne czyszczenie i konserwacja poszczególnych elementów auta wpłyną korzystnie na jego kondycję, dzięki czemu pojazd stanie się bardziej odporny na uszkodzenia.

 Regularne mycie oraz konserwacja naszego pojazdu pozytywnie wpływa na jego kondycję, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć dobrym stanem powłoki lakierniczej, felg czy elementów wnętrza jednocześnie zachowując wyższą wartość auta.

Wśród kosmetyków samochodowych wymienić należy przede wszystkim preparaty do pielęgnacji nadwozia, a zatem środki do:

  • mycia kół – felg oraz opon,
  • mycia wstępnego całego pojazdu – uniwersalne środki do czyszczenia o zróżnicowanej intensywności działania,
  • mycia właściwego – szampony samochodowe,
  • dekontaminacji – preparaty usuwające trudne zabrudzenia, takie jak smoła, asfalt, soki z drzew, pył z klocków hamulcowych, a także do usuwania owadów z karoserii,
  • konserwacji lakieru – różnego rodzaju woski oraz powłoki ceramiczne
  • podbicie głębi koloru oraz szklistości lakieru – politury, quick detailery, również woski
  • pielęgnacji opon, szyb i plastików,
  • czyszczenia powierzchni szklanych.

Kosmetyki samochodowe to także środki do pielęgnacji wnętrza – tapicerek skórzanych i materiałowych, podsufitki i kokpitu

Uniwersalne i specjalistyczne środki do samochodu

Kosmetyki detailingowe mogą być uniwersalne, czyli sprawdzać się wobec rozmaitych części pojazdu, a także wyspecjalizowane i dedykowane konkretnym elementom oraz powierzchniom. Asortyment naszego sklepu pozwala zaopatrzyć się w idealne środki czyszczące do samochodu – dzięki nim pojazd będzie lśnił czystością i prezentował się, jakby dopiero opuścił salon! Sama chemia to jednak nie wszystko. Warto wybrać także akcesoria do mycia i pielęgnacji samochodu, które ogromnie ułatwią naszą pracę sprawiając, że będzie ona bardziej efektywna i przyjemna.