Blog

Jak dbać o samochód zimą?

amochdo zima

Zima to trudny okres nie tylko dla kierowców, ale również dla samochodów. Minusowe temperatury i ciągłe przymrozki nie wpływają pozytywnie na kondycję auta. Zniszczeniu ulega nie tylko mechanika, która jest naturalną częścią procesu eksploatacji, ale również karoseria. Pojazd w trakcie zimy narażony jest na działanie soli, która w znaczny sposób przyczynia się do wyrządzania szkód. Dlatego też ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować samochód podczas zimy. 

Oczyszczanie na myjni automatycznej

Pierwszym rozwiązaniem, jakie można zastosować, jest zabranie samochodu na myjnię automatyczną. Warto zastosować nie tylko odpowiednie umycie i wyczyszczenie pojazdu, ale również zabezpieczenie karoserii w postaci woskowania. To właśnie pozbycie się wilgoci i profilaktyczne zabezpieczenie ponownego zbierania się soli na karoserii sprawi, że samochód będzie się znacznie lepiej użytkował. Pamiętajmy jednak, że myjnia automatyczna nie jest najlepszym rozwiązaniem. Niekiedy stare i niezadbane szczoty rysują pojazd, co stanowi zmorę dla każdego kierowcy. 

Samodzielne mycie pojazdu

Drugim rozwiązaniem będzie oczyszczenie pojazdu samodzielnie, na myjni bezdotykowej. Metody tego rodzaju są znacznie bezpieczniejsze dla lakieru oraz bardzo skutecznie. Ważne jest, aby nie oczyszczać samochodu w dni, gdy temperatura jest bardzo ujemna oraz gdy nie mamy miejsca na osuszenie pojazdu w cieplejszym miejscu. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w podstawowe pielęgnacja samochodu zimą w okresie zimowym. Podstawową kwestią jest dobra szczotka i skrobaczka. Warto dokonać zakupu jeszcze jesienią, by śnieg Cię nie zaskoczył i nie zmusił do oczyszczania auta tym, co obecnie znajduje się pod ręką. Zima to doskonały czas na wymianę płynu do spryskiwaczy, ponieważ przewody doprowadzające mogą zamarznąć. 

Po skończonej jeździe warto odpowiednio osuszyć dywaniki. Dzięki temu nie tylko zapobiegniemy przed bałaganem wewnątrz samochodu, ale również zabezpieczamy elektronikę przed szkodliwym zawilgoceniem, o które w zimie nietrudno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *