Blog

Metody pielęgnacji nadwozia

metody pielęgnacji nadwozia

Każdy z nas może w prosty i stosunkowo niedrogi sposób podnieść walory estetyczne swojego samochodu. Nawet wieloletni pojazd będzie prezentować się elegancko, jeśli zadbamy o jego czystość. Metod pielęgnacji nadwozia jest wiele. Z jednej strony można oddać auto do profesjonalnego salonu auto detailingu, z drugiej strony samodzielnie również można znacząco podnieść walory wizualne karoserii.

Jak i czym myć nadwozie?

Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne zacząć należy od odpowiedniego oczyszczenia pojazdu. Bez tego nie należy podejmować się innych czynności. Najczęściej udajemy się do myjni samochodowej, w której szybko i skutecznie pozbywamy się wszelkich powierzchniowych zanieczyszczeń. Korzystając z myjni automatycznych, trzeba zachować dużą ostrożność, gdyż szczotki mogą naruszyć strukturę karoserii. Nieco bezpieczniejsze są myjnie ręczne i bezdotykowe.

Zanieczyszczenia skutecznie usuniemy podczas mycia wstępnego i właściwego przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków czyszczących, np. aktywnej piany, szamponów, koncentratów do usuwania silnych zabrudzeń itd. Pamiętaj, że pojazd powinien być czyszczony wyłącznie środkami przeznaczonymi do mycia karoserii. Nigdy nie używaj do tego domowych detergentów. Na koniec zawsze należy bardzo dokładnie spłukać samochód, aby pozostałości preparatów nie pozostały na powierzchni.

Dekontaminacja lakieru

W wielu przypadkach istnieje konieczność wykonania dekontaminacji lakieru, czyli usunięcia z powierzchni różnego rodzaju substancji szkodliwych, jak np. osady metaliczne z klocków hamulcowych, smoła, żywice, lotna rdza, asfalt, glinka itp. Tego rodzaju zabrudzeń nie pozbędziemy się podczas zwykłego mycia. Warto sięgnąć wówczas po specjalne środki do dekontaminacji. Jest to zalecane przede wszystkim wówczas, gdy planujemy wykonać zabieg zabezpieczenia pojazdu różnego rodzaju woskami, powłokami lub renowację lakieru.

Pielęgnacja nadwozia

W naszej ofercie znajdziesz bardzo wiele kosmetyków samochodowych do pielęgnacji nadwozia. Są one opracowane z myślą o ochronie lakieru przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo wpływają też na walory wizualne pojazdu i chronią przed zanieczyszczeniami w przyszłości. Są to przede wszystkim różnego rodzaju woski i powłoki. Wiele z tych produktów zapewnia wysoki poziom zabezpieczenia, dlatego nie trzeba ich używać po każdym myciu. Jedno woskowanie może wystarczyć nawet na dwa-trzy miesiące. Wszystko zależy jednak od specyfiki produktu, jaki wybierzemy, więc zawsze warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta.

Korekta lakieru

Jeśli karoseria nie jest w najlepszym stanie i pojawiają się na niej drobne zadrapania i rysy, można pomyśleć o wykonaniu korekty lakieru poprzez polerowanie. Najlepiej byłoby zlecić to zadanie specjalistom, aby mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo i nie dojdzie do większych uszkodzeń. Samodzielne polerowanie też jest możliwe, jednak trzeba zachować ostrożność i używać wyłącznie przeznaczonych do tego celu preparatów, postępując zgodnie z instrukcjami producenta.

Do polerowania nadwozia używamy past polerskich. W naszej ofercie znajdziesz też m.in. pady polerskie, talerze mocujące, a także specjalne środki do polerowania metalu, chromu, a nawet szkła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *