Blog

Co to jest auto detailing?

auto detailing

Dokładne mycie, polerowanie oraz zabezpieczenie lakieru woskiem lub powłoką, renowacja lamp, profesjonalne pranie tapicerki, dokładne czyszczenie oraz konserwacja elementów wnętrza wraz z ozonowaniem układu klimatyzacji – to wszystko i jeszcze więcej składa się na auto detailing – proces, dzięki któremu każdy samochód może odzyskać swój pierwotny blask. Czy warto poddać swoje cztery kółka takiemu zabiegowi? 

Samochód lśni nowością

Samochód jest perełką w oku wszystkich z nas, którzy kochamy motoryzację. Potrafimy spędzić długie godziny na myciu, dokładnym czyszczeniu, nadawaniu blasku czy drobnych naprawach i udoskonaleniach. Obecnie, rosnącą popularnością cieszy się właśnie auto detailing, czyli proces dokładnego czyszczenia oraz konserwacji samochodu lub jego wybranych elementów. Można takim zabiegom poddać auta nowe, prosto z salonu, w celu zabezpieczenia utrzymując wysoką wartość pojazdu, a także używane, wiekowe odzyskując ich oryginalny blask i świetność.

W efekcie znacząco podnosimy walory estetyczne, a także użytkowe samochodu co przekłada się na przedłużoną jego żywotność. Zadbane, lśniące auto z pachnącym wnętrzem bardzo dobrze świadczy o jego właścicielu. Warto więc dbać o swój samochód gdyż w przypadku jego sprzedaży, takie zabiegi zwiększą jego wartość rynkową.  

Detailing wewnętrzny

Detailing wnętrza samochodu obejmuje szereg czynności mających na celu dokładne czyszczenie przestrzeni pasażerskiej, bagażnika i wszelkich zakamarków, przywracając powierzchnie do stanu fabrycznego oraz zabezpieczenie przed płowieniem, pękaniem w przypadku tapicerki skórzanej oraz nadmiernym osiadaniem kurzu. Mamy tutaj do czynienia z profesjonalnym praniem tapicerki materiałowej, bezpiecznym czyszczeniu podsufitki, kokpitu, dekorów oraz tapicerki skórzanej. Istotnym elementem jest również dokładne czyszczenie układu klimatyzacji. Auto detaling wnętrza pojazdu to dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół by każda podróż samochodem była przyjemna i budziła naszą radość.   

Detailing zewnętrzny

W przypadku detailingu zewnętrznego zabiegi obejmują dokładne oczyszczenie oraz konserwację kół, szyb i detali, a przypadku powłoki lakierniczej profesjonalną dekontaminację, polerowanie oraz zabezpieczenie woskiem bądź powłoką ceramiczną. Po takim procesie nasze auto odzyskuje blask, a nie raz potrafi zawstydzić nawet nowe samochody stojące w salonie.